TDT

AKTUALNOŚCI

Poduszka dla Maluszka

TDT

„Pierwszy rok pokazał nam, że warto. Kolejne pokazują, że trzeba.”- mówi Rafał Andreas organizator akcji i wolontariusz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

 

S z p i t a l    r a d o ś c i

 

Grudzień to czas magii, piękna i radości,

czas świąteczny i bardzo rodzinny. Dla wielu jednak to kolejny miesiąc szarości, miesiąc badań, igieł i pigułek. Przy udziale pomocników 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie, niezależnie czy są na ulicy, w domu, czy w szpitalu …

 

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu wspólnie z inicjatorem akcji Rafałem Andreas organizuje charytatywną zbiórkę Poduszka dla Maluszka.
Trzecia edycja tego „zamieszania” rozpoczęła się
w poniedziałek (14.10.2013r.) i potrwa do połowy listopada. Następnie organizatorzy rozliczą akcję i podsumują, a początkiem grudnia z prezentami odwiedzą małych pacjentów trzech polskich szpitali.

 

Poduszka dla Maluszka to akcja charytatywna, podczas której w szkołach zbierane są środki finansowe na prezenty mikołajkowe dla dzieci przebywających w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi z 11 oddziałami dziecięcymi.
„Pierwszy rok pokazał nam, że warto. Kolejne pokazują, że trzeba.”- mówi organizator akcji Rafał Andreas i kontynuuje - „Otrzymaliśmy duże wsparcie ze strony nauczycieli, uczniów, przyjaciół i sponsorów.

Akcja została przyjęta, czego skutkiem mamy trzecią edycję

w trzech województwach – małopolskim, śląskim i łódzkim.”

 

Tegoroczna zbiórka odbywa się na terenie 21 szkół z Oświęcimia, Brzeszcz, Włosienicy, Brzezinki, Kęt, Zabrza, Bytomia, Mikołowa, Rybnika i Dąbrowy Górniczej. Jednak jak podkreślają organizatorzy, każdy może założyć czapkę Mikołaja i przekazać swoją Podusz dla Maluszka.
Wystarczy wysłać taki upominek na adres Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu lub przekazać bezpośrednio organizatorom.Z gorącymi pozdrowieniami,

Rafał Andreas i Zarząd Fundacji SCCS

 http://www.takdlatransplantacji.pl/1,more,724-mikolaj_w_szpitalu_powiatowym_w_oswiecimiu_6_12_2012.html?ln=pl

 

http://www.takdlatransplantacji.pl/1,more,719-lodz_i_zabrze_na_trasie_swietego_mikolaja.html?ln=pl

 

http://www.takdlatransplantacji.pl/1,more,716-poduszka_dla_maluszka%602012_zakonczenie_akcji_w_oswiecimiu.html?ln=pl


http://www.takdlatransplantacji.pl/1,more,720-mikolaj_w_lodzi_relacja_tomasza_lomowskiego.html?ln=pl